Hakkımızda

Nurol Holding; müteahhitlik ve altyapı projelerinin yanı sıra; enerji sektöründe de çalışmalarını sürdürmektedir.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının önem ve payının dünyada olduğu gibi Türkiye'de de hak ettiği yeri alacağına olan inancımızdan ve özellikle hidroelektrik santralleri inşaatı alanındaki tecrübemiz ve bilgi birikimimiz nedeniyle, yenilenebilir enerji projeleri ayrı bir önem taşımaktadır.

Nurol Enerji, yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı çeşitli enerji santralleri projelerini geliştirmek ve gerçekleştirmek üzere yoğun bir çalışma içindedir.

Nurol Enerji, finansman ve bilgi birikiminin önemli etken olduğu enerji projelerinde yerli ve yabancı ortaklıkların yaratacağı sinerjiyi de önemsemektedir. Bu konuda, yerli ve yabancı enerji şirketleri ile işbirliği veya bilgi alışverişine dayalı çalışmalar sürdürülmektedir.

Diğer bir yerli ortakla kurulan Enova Enerji’nin 63 MW kapasiteli Ceyhan HES projesi 2010 yılında işletmeye açılmış olup, elektrik ticareti faaliyetlerini de yürütmektedir. Ayrıca 2012 yılında, özelleştirme ihalesi kazanılarak 10,8 MW kurulu gücündeki Göksu HES üretim portföyüne eklenmiştir.

Ayrıca, Nurol Enerji; Nurol Şirketler Topluluğu'nun yurt dışında yaptığı başarılı çalışmalar ve kazandığı uluslararası tecrübelerden hareketle diğer bölge ülkelerindeki enerji projelerinde de rol almak için çaba sarf etmektedir.

ÜST