Nurol Enerji A.Ş.
Ana Sayfa
Kurumsal
Faaliyet Alanlarımız
Linkler
İnsan Kaynakları
İletişim
Site Haritası
Üretim PDF Yazdır e-Posta

Hidroelektrik Santralleri

İlk hidroelektrik santral yatırımını Enova Enerji Proje şirketinin Ceyhan Nehri üzerindeki Oşkan HES ve Berkman HES ile birlikte toplam 62 MW kurulu güçteki iki  nehir tipi santrali ile yapmıştır. Santraller 2010 yılı içerisinde devreye alınmış olup, yıllık enerji üretimi 250 GWh'tir. İkinci yatırım olarak, 2013 yılı içerisinde Göksu Hes santrali üretim portföyüne eklenmiştir. Santralin kurulu gücü 10,8 MW olup üretimi yıllık 60 GWh‘tir.


Kömür Santralleri

Hem ithal kömüre dayalı hem de yerli Linyite dayalı termik santral kurma konusunda  yer seçimi ve fizibilite çalışmaları devam etmektedir. Türkiye'de özel sektöre ait kömür santrali kömür sahaları kurmak üzere değerlendirme yapılmaktadır. Yerli linyite dayalı  termik santrallerle ilgili olarak özelleştirme ihaleleri takip edilmekte olup çalışmalar  sürdürülmektedir.


Doğal Gaz Santralleri

Kombine çevrim doğalgaz santrali ile ilgili mevcut satışa çıkan santraller ile lisans almış orta büyüklükteki DGS yatırımı değerlendirilmektedir. 


Nükleer Enerji Santralleri

Bu alandaki mevzuat ve yatırım girişimleri takip edilmekte,uygun koşullar görüldüğünde yatırımcı gruplar içinde yer alınması hedeflenmektedir.


 

Rüzgar Enerjisi Santrali

Yatırımcı arayan lisans almış projeler incelenmekte ve değerlendirilmektedir.


Güneş Enerjisi Santralleri

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde güneş enerjisi ölçümlerine devam edilmekte ve Haziran 2013 lisans başvuruları yapılacaktır.

Atık (Çöp) Enerjisi

Yenilenebilir enerji kanununda yapılan en son değişikliklerin ışığında, bu alanda çeşitli projeler incelenmekte olup,uygun bulunması halinde yatırım yapılması hususu değerlendirilecektir.
LNG

Türkiye’nin artan enerji talebi ve doğalgaz kullanımı göz önünde bulundurularak,İskenderun Körfezi LNG alım terminali tesisi kurulması planlanmaktadır.Jeotermal

Ülkemizin en önemli yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan jeotermalin kullanımı için MTA tarafından yapılan ihalelerle birlikte çeşitli mevcut projeler takip edilmektedir .

Trijenarasyon

Grup bünyesinde bulunan şirketlere kojenerasyon / trijenerasyon sistemlerinin kurulumu konusunda danışmanlık ve müşavirlik hizmetleri verilmektedir.
Doğalgaz Boru Hatları

Şirketimizde boru hattı tasarımcı yapım teknolojisi birikiminden dolayı; Yurt dışı boru hattı yatırım ve taahhüt projeleri takip edilmektedir.